top of page

Kolejne spotkanie dla Liderów Inteligentnej Specjalizacji "Żywność Wysokiej Jakości"


Za nami drugi warsztat dla Liderów Inteligentnej Specjalizacji województwa warmińsko-mazurskiego „Żywność Wysokiej Jakości”, który odbył się 27 marca w Kuźni Społecznej w Olsztynie. Celem wydarzenia było zaprezentowanie dobrych praktyk i narzędzi pozwalających na skuteczne realizowanie projektów w ramach Inteligentnej Specjalizacji. W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz wziąć udział w warsztatach i prezentacjach przygotowanych przez ekspertów z różnych dziedzin.


Podczas wydarzenia przedsiębiorcy mieli okazję poznać alternatywne formy produkcji żywności oraz innowacyjne narzędzia i strategie dostępne na rynku, które mogą usprawnić pracę przedsiębiorstw oraz sprawić, że ich produkty są bardziej wartościowe dla konsumentów. W ramach spotkania poruszono także tematy związane z aspektami sprzedażowo-marketingowymi oraz efektywnymi strategiami promocyjnymi. Jednym z głównych punktów programu była prezentacja możliwości rolnictwa ekologicznego oraz korzyści wynikających z prowadzenia ekologicznej produkcji. Podczas spotkania zaproponowano dowolność w wyborze tematyki, dlatego przygotowano trzy różne grupy tematyczne, w tym prezentacje na temat ekologicznej i regeneratywnej produkcji żywności, współpracy na linii biznes-nauka i dobrych praktyk wspierania inteligentnej specjalizacji, a także rolnictwa węglowego i innych schematów zielonego finansowania łańcuchów dostaw w przedsiębiorstwach sektora. Podczas sesji warsztatowych przedstawiono m.in. modele spółdzielcze, grupy producenckie, partnerstwa lokalne, funkcjonowanie obrotu certyfikatami węglowymi oraz modele sprzedaży abonamentowej. Całe wydarzenie miało na celu zdobywanie wiedzy na temat trendów i zmian w sektorze, aby wraz z nimi rozwijać działalność przedsiębiorstwa.Podczas wydarzenia mieliśmy okazję przeprowadzić również interesującą dyskusję, w której wzięli udział producenci i przetwórcy żywności. W trakcie rozmowy zweryfikowaliśmy ich poglądy na analizę SWOT regionu i podzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie podczas jej omawiania.


Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom warsztatu za ich zaangażowanie i aktywny udział w spotkaniu. Mamy nadzieję, że spotkanie było dla Państwa okazją do poznania ciekawych ludzi oraz nawiązania wartościowych współprac. Dzięki Państwa wkładowi warsztat był inspirującym doświadczeniem, które pozwoli nam dalej działać na rzecz rozwoju regionu i tworzenia innowacyjnych rozwiązań.


W publikacji zamieszczamy również materiały merytoryczne z Warsztatów - serdecznie zapraszamy do zapoznania się.Prezentacja Monika Wadowska - grupa II
.pdf
Pobierz PDF • 3.94MB

Warmia i Mazury węglowym hubem Europy Sebastian Balcerak
.pdf
Pobierz PDF • 5.48MB

Prezentacja Foodtech.ac Magdalena Grunwald - grupa II
.pptx
Pobierz PPTX • 30.29MB

Prezentacja Marta Wangin - grupa II
.pdf
Pobierz PDF • 31.87MB
15 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page