top of page

pt., 25 lis

|

Olsztyn

Konferencja dla Liderów Inteligentnej Specjalizacji "Żywność Wysokiej Jakości"

Rejestracja na konferencję jest już zamknięta. Zapraszamy do udziału w transmisji: bit.ly/zywnoscwim Podczas konferencji porozmawiamy z ekspertami o przyszłości sektora, zaprezentujemy najciekawsze rozwiązania technologiczne i wyróżnimy najbardziej kreatywne inicjatywy ze świata nauki z województwa

Rejestracja jest już zamknięta! Zapraszamy do udziału w transmisji online! bit.ly/zywnoscwim
Strona główna
Konferencja dla Liderów Inteligentnej Specjalizacji "Żywność Wysokiej Jakości"
Konferencja dla Liderów Inteligentnej Specjalizacji "Żywność Wysokiej Jakości"

Czas i lokalizacja

25 lis 2022, 10:00 – 17:30

Olsztyn, Żeglarska 3, 10-160 Olsztyn, Polska

Goście

O wydarzeniu

Rejestracja na konferencję jest już zamknięta. Zapraszamy do udziału w transmisji online na stronie: bit.ly/zywnoscwim

Ostatnie 3 lata przyniosły dla przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej ogromne zmiany i poczucie niepewności. Przemiany gospodarcze związane z pandemią, lockdown-em, wojną na Ukrainie, a także kryzysem energetycznym zaburzyły łańcuchy dostaw i ograniczyły dostęp do kapitału. Ważną rolę odegrały również zmiany prawne, które nie zawsze były pozytywne dla sektora. Dlatego tak ważne jest, by w kolejny rok wejść z większą świadomością na temat potencjalnych szans i zagrożeń oraz trendów, które mogą wpłynąć na działalność przedsiębiorstw w 2023 r.

Podczas konferencji porozmawiamy z ekspertami o przyszłości sektora, zaprezentujemy najciekawsze rozwiązania technologiczne i kreatywne inicjatywy studentów oraz doktorantów z województwa. Przedstawimy doświadczenia z wdrażania środków unijnych perspektywy 2014-2020 oraz możliwości rozwoju inteligentnej specjalizacji „Żywność Wysokiej Jakości”.

Wydarzenie zakończy się obiadem i networkingkiem, który będzie okazją do bezpośrednich rozmów z prelegentami i do nawiązania relacji między firmami i instytucjami z sektora B+R z województwa warmińsko-mazurskiego.

Wśród prelegentów znajdą się m.in.:

Adrian Zwoliński - Prawnik, ekonomista. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Odbył studia doktoranckie w dziedzinie nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Analityk Instytutu Boyma ds. makroekonomii. Ekspert Konfederacji Lewiatan ds. rynku finansowego i prawa korporacyjnego, w tym również w sektorze agri-food. W trakcie pisania doktoratu w zakresie ujęcia krytycznego ekonomii szczęścia.

Andrzej Babuchowski – profesor dr hab. inż. Prezes Instytutu Innowacji Przemysłu Mleczarskiego Sp. z o.o. Centrum Badawczo-Rozwojowe w Mrągowie. Były profesor Wydziału Nauki o Żywności UWM w Olsztynie. Członek 12 osobowego zespołu Agricultural Markets Task Force DG AGRI powołanego przez Komisarza P. Hogana w roku 2016. Radca Minister, Przedstawiciel Rzeczpospolitej Polskiej w Specjalnym Komitecie Rolnym Rady Unii Europejskiej, Koordynator Wydziału Rolnictwa i Rybołówstwa w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczpospolitej Polskie przy Unii Europejskiej w Brukseli w latach 2007-2015. Zastępca Stałego Przedstawiciela RP w Brukseli, przedstawiciel RP w COREPER I w latach 2008-2009. Przedstawiciel RP w FP7 – KBBE Komisji Europejskiej – Temat 2: Żywność, Rolnictwo i Rybołówstwo oraz Biotechnologia – 01.2008 – 06.2014. Współzałożyciel Europejskiej Platformy Technologicznej Żywności (ETP) Food for Life 2005 i członek rady 2008-2014. Koordynator Polskiej Platformy Technologicznej Żywności 2005-2011. Przewodniczący Polskiego Komitetu Międzynarodowej Federacji Mleczarskiej FIL/IDF od 2005 r. Sekretarz i Podsekretarz stanu w MRiRW w latach 2006-207; Zastępca Prezesa ARiMR 2001. Dyrektor Fundacji Programów Pomocowych dla Rolnictwa FAPA 2000-2001.

Dominika Targosz - Konsultantka kulinarna w zakresie kuchni roślinnej, współpracowniczka kampanii RoślinnieJemy zajmująca się doradztwem kulinarnym dla firm z branży spożywczej. Współorganizatorka corocznej konferencji Plant Powered Perspectives. Zajmuje się organizacją i prowadzeniem warsztatów kulinarnych oraz szkoleniem przedsiębiorców zainteresowanych wprowadzaniem roślinnych nowości do menu. Współpracowała z Centrum Edukacji Obywatelskiej przy warsztatach dotyczących wpływu zmian klimatycznych na nawyki żywieniowe. Fascynuje ją analiza trendów gastronomicznych ze szczególnym zainteresowaniem w zakresie rynku alternatyw mięsa. Autorka publikacji „Elementarz Kuchni Roślinnej” oraz współautorka „Roślinnego Przewodnika Cukierniczego” wydanych przez RoślinnieJemy.

Jerzy Skorupski – prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Olecku, działającej na Warmii i Mazurach od 1927 roku, produkującej znane oleckie krówki, sery dojrzewające typu holenderskiego, masło, twarogi, mleko spożywcze, śmietanę, śmietankę i maślankę. Absolwent ART w Olsztynie. Związany ze spółdzielnią ponad 42 lata, która zdobyła nagrody Marszałka Województwa ,, Najlepszy z Najlepszych '' w 2019 i 2021 r. Poprzez zwrot jaki znajduje się na opakowaniach naszych produktów ,,Mazury Smak Natury'' promujemy walory regionu Mazur.

Krzysztof Bucholski - magister nauk ekonomicznych, absolwent HandluvZagranicznego SGH w Warszawie, Szacowania Nieruchomości ART w Olsztynie, Studium Bezpieczeństwa AON w Warszawie. Przedsiębiorca zajmujący się prowadzeniem projektów i regulacjami stanów prawnych i administracyjnych nieruchomości, regionalista odtwarzający tradycje gospodarcze i kulturowe Warmii i Mazur. Jest innowatorem w wprowadzaniu nowych metod gospodarowania nieruchomościami z wykorzystaniem surowców naturalnych, nowego modelu organizacji handlu na rynku, nowych badań z wykorzystaniem właściwości ziół i surowców mineralnych. Promotor rozwoju turystyki zdrowia w regionie, zdrowego odżywiania, profilaktyki zdrowia i medycyny naturalnej. Uczestnik polskich akcji humanitarnych lekarzy, nauczycieli i przedsiębiorców w Afryce oraz promotor wymiany handlowej na tym kontynencie. W 2021 roku laureat II miejsca w XXI edycji ogólnopolskiej konkursu "SPOSÓB NA SUKCES" w kategorii indywidualnej za uruchomienie przedsięwzięcia "Innowacyjna manufaktura konfekcjonowania ziół i przetwórstwa ziół Turowski Młyn - ziele miele", II miejsca w konkursie "Dobre praktyki prowadzenia działalności pozarolniczej w obiektach z zachowaniem architektury regionalnej" w kategorii Mikroprzedsiębiorca na Warmii i Mazurach, oraz laureat AGROLIGI 2021 województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii Firma - Suszarnia Ziół Turowski Młyn

Kacper Olejniczak - Prawnik, politolog. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i College of Europe (specjalizacja: EU Governance).W Konfederacji Lewiatan ekspert ds. przemysłu spożywczego, sekretarz Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Spożywczego. Zasiada w Zespole Trójstronnym ds. Branży Spożywczej przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przed dołączeniem do Konfederacji Lewiatan zdobywał doświadczenia w prywatnym biznesie, Komisji Europejskiej i organizacji pracodawców w Brukseli.

Michał Mądry - Partner zarządzający i założyciel Enky Consulting. Certyfikowany ekspert nowoczesnych metod zarządzania posiadający akredytacje międzynarodowych instytucji zarządzania projektami, zmianą, analizy biznesowej i innowacji. W swojej karierze prowadził projekty dla firm Fortune500 oraz sektora publicznego w zakresie nowoczesnych technologii, optymalizacji procesów i nowych modeli biznesowych. Współtwórca i założyciel marki Benji’s Planet, mentor startupów. Dyrektor akceleratora foodtech.ac, wspierającego innowacje w branży rolno-spożywczej.

Sebastian Balcerak – Program menedżer w zespole Business Creation EIT-Food CLC North-East - Europejskiego Instytutu Technologicznego, europejskiej instytucji naukowo-badawczej powstałej z inicjatywy Parlamentu Europejskiego. Specjalista w obszarze zachęt inwestycyjnych w branży rolno-spożywczej. Wcześniej regionalny lider ds. dofinansowania inwestycji w Cargill. Wieloletni doradca w międzynarodowych projektach rozwojowych w sektorze rolnym na Bałkanach, Bliskim Wschodzie, czy regionie Kaukazu.

Paweł Błażewicz – absolwent indywidualnych studiów humanistycznych, miłośnik Kopernika, ale także życia codziennego i intelektualnego elit Warmii. Przez piętnaście lat pracował w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, gdzie okazało się, że kopernikańska rewolucja miała też swoje codzienne kuchenne oblicze. Stąd już krok do historii kuchni i wyżywienia. Piwowar domowy, badacz kuchni i historii wyżywienia w Prusach. W finale Asystent Zarządu i Koordynator Działu B+R W Browarze Kormoran. Felietonista prasy kulinarnej i branżowej (browarniczej, FMCG). Współautor kilku książek kulinarnych. Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej Żywności Naturalnej i Tradycyjnej oraz Członek Zespołu ds. Żywności przy Marszałku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wojciech Hołownia – Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Producentów Rolnych

Harmonogram


  • 15 minut

    Przywitanie gości i otwarcie konferencji


  • 15 minut

    Idea i cele projektu WAMA SMART LAB „Żywność Wysokiej Jakości”

Jeszcze 8 dostępnych elementów

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page